EN
сите категории
EN

Дома>Производ>Стирен Бутадиен Стирен блок Кополимер

SBS(Styrene Butadiene Styrene Block Copolymer)T161B


ОПИС

SBS T161B is a styrene-butadiene block copolymer with 30% of styrene content, radial structure. It could be used in asphalt modify, waterproof.

ПРИМЕНА

asphalt modify, waterproof

ХЕМИСКИ СОСТОЈБИ
ОдделениеT161B
Стирен содржина%29-33
Oil extendedPhr
Цврстина на истегнување Mpa≥22±
Издолжување на пауза Мин733±
Испарлива материја ≤% (Wt)1
Hardness,Shore A82
Главната применаАсфалт Измени водоотпорен


Испраќам барање