EN
сите категории
EN

Дома>Производ>Стирен Бутадиен Стирен блок Кополимер

SBS(Styrene Butadiene Styrene Block Copolymer)T171


ОПИС

SBS T171 is a styrene-butadiene block copolymer with 40% of styrene content, radial structure. It is oil extended with high molecular weight. It could be used in shoe sole.

ПРИМЕНА

shoe sole

ХЕМИСКИ СОСТОЈБИ
Одделение T171
Стирен содржина% 37-43
Масло продолжено 27-33
Цврстина на истегнување Mpa≥ 6.3
Издолжување на пауза Мин 695
Испарлива материја ≤% (Wt) 0.72
Цврстина, брег А. 60-80
Главната примена Лепак за ѓон за чевли


Испраќам барање