EN
сите категории
EN

Дома>Производ>Стирен етилен бутилен блокиран кополимер

SEBS Cop Кополимер блок на стирен стирен на етилен бутилен) YH-501T


ОПИС

SEBS YH-501T is a Styrene Ethylene Butylene Styrene Block Copolymer with low-molecular weight. It can be applied to adhesive ,coating, plastic modification ,cabels sealants.

ПРИМЕНА

Wireица, кабел, лента

Пластични измени

Уреди за храна и медицински производи

Лепило

градежен запечатувач

Играчки

ХЕМИСКИ СОСТОЈБИ
ОдделениеYH-501T
Полимерна структуралинеарна
С / Б содржина%30 / 70
300% јачина на истегнување Mpa≥5
Јачина на подвижност Mpa20
Издолжување%490
Постојан сет%24
Тврдост на брегот А.76
Толуен раствор Вискозитет со 25 25 и XNUMX%, mpa.s600
Главната применаЛепила што обложуваат пластични асфалтни модификации на кабли / жици заптивки


Испраќам барање