EN
сите категории
EN

Дома>Производ>Стирен етилен бутилен блокиран кополимер

SEBS Cop Кополимер блок на стирен стирен на етилен бутилен) YH-502T


ОПИС

SEBS YH-502T is a Styrene Ethylene Butylene Styrene Block Copolymer with medium molecular weight. It can be applied to adhesive ,coating, plastic modification ,cabels sealants, transparent soft toy.

ПРИМЕНА

Wireица, кабел, лента

Пластични измени

Уреди за храна и медицински производи

Лепило

градежен запечатувач

Играчки

ХЕМИСКИ СОСТОЈБИ
ОдделениеYH-502T
Полимерна структуралинеарна
С / Б содржина%30 / 70
300% јачина на истегнување Mpa≥4
Јачина на подвижност Mpa27
Издолжување%540
Постојан сет%16
Тврдост на брегот А.73
Толуен раствор Вискозитет со 25 25 и XNUMX%, mpa.s180
Главната применаЛепила што обложуваат пластични асфалтни модификации на кабли / жици заптивки


Испраќам барање