EN
сите категории
EN

Дома>Производ>Стирен етилен бутилен блокиран кополимер

SEBS Cop Кополимер блок на стирен стирен на етилен бутилен) YH-602T


ОПИС

SEBS YH-602T has a star-shaped structure with good processing fluidity, high surface finish and good elastic recovery. With good compounding and processing properties and moderate mechanical properties, SEBS 602T can produce various elastomers, such as sealing materials, stationery and sports goods

ПРИМЕНА

sealing materials, stationery and sports goods

ХЕМИСКИ СОСТОЈБИ
ОдделениеYH-602T
Полимерна структураStar-shaped
С / Б содржина%35 / 65
300% јачина на истегнување Mpa≥6.5
Јачина на подвижност Mpa27
Издолжување%500
Постојан сет%36
Тврдост на брегот А.81
Толуен раствор Вискозитет со 25 25 и XNUMX%, mpa.s250
Главната применаЛепила што обложуваат пластични асфалтни модификации на кабли / жици заптивки


Испраќам барање