EN
Të gjitha kategoritë
EN

home>Lajme>Artikulli Popullor i Shkencës

Si të bëjmë TPE transparente? Jo vetëm në zgjedhjen e SEBS / SBS dhe vajit të bardhë, shumë përbërës të formulës ndikojnë në transparencën.

Koha: 2020-06-08 Goditjet: 2

Vaji: Nëse përdorni vaj naftenik, përpiquni të zgjidhni të hidrogjenizuar, vaji i bardhë është më i mirë se gjalpi.

Resin: It is recommended to use PS or K glue instead of PP. It is very important to choose a resin with good transparency.

SBS: Try to choose high styrene content or other special transparent materials.