EN
Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkt>Stireni Butadiene Blloku i polisterolit të stirenit

SBS (Styrene Butadiene Styrene Block Copolymer) JH 7401


PËRSHKRIMI

SBS JH-7401 është një kopolimer bllok stiren-butadieni me 40% të përmbajtjes së stirenit, strukturë lineare. Mund të përdoret në ngjitës tretës, ngjitës i ndjeshëm ndaj presionit të nxehtë.

APLIKIMI

ngjitës

Modifikimi i asfaltit

përzjerë

VETIT KIMIKE
KlasëJH-7401
JashtëE bardhë ose me ngjyra të lehta, pa papastërti mekanike dhe mbetje vaji
Çështje e paqëndrueshme ≤%1
Hiri ≤%0.2
300% Modul Mpa≥3.5
Forca e tërheqjes Mpa≥24
Zgjatja në pushim ≥%680
Deformimi i përhershëm ≤%55
Fortësi, Shore A≥88
Shkalla e rrjedhjes së shkrirjes g / 10min0.1-5
Aplikimi kryesorNgjitës tretës Ngjitës i ndjeshëm ndaj presionit të nxehtë


HETIM