EN
Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkt>Stireni Butadiene Blloku i polisterolit të stirenit

SBS (Styrene Butadiene Styrene Block Copolymer) YH-791E (1301E)


PËRSHKRIMI

SBS YH-791E është një kopolimer bllok stiren-butadieni me 30% të përmbajtjes së stirenit. Ka avantazhet e elasticitetit të gomës dhe aftësisë së procesit plastik. Përdoret gjerësisht në modifikimin plastik, ngjitësit dhe modifikimin e asfaltit

APLIKIMI

ngjitës

Modifikimi i asfaltit

përzjerë

VETIT KIMIKE
KlasëYH-791E
Struktura e polimeritlinear
Përmbajtja S / B%30 / 70
Forca e tërheqjes Mpa≥13
Fortësi, Shore A≥65
Shkalla e rrjedhjes së shkrirjes, g / 10min, 200 ℃ , 5 kg0.5-5
25 ℃, 25% Toluene Solucion Viskoziteti mpa.s1800-3800
Aplikimi kryesorNgjitës tretës Modifikimi plastik Modifikimi i asfaltit


HETIM