EN
Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkt>Stireni Butadiene Blloku i polisterolit të stirenit

SBS (Styrene Butadiene Styrene Block Copolymer) YH-791H (1301-1)


PËRSHKRIMI

SBS YH-791H është një kopolimer bllok stiren-butadieni me 30% të përmbajtjes së stirenit, strukturë lineare. YH-791H si një modifikues i asfaltit të ndërtimit dhe asfaltit rrugor mund të përmirësojë ndjeshëm rezistencën e motit dhe rezistencën e ngarkesës së asfaltit.

APLIKIMI

ngjitës

Modifikimi i asfaltit

përzjerë

I papërshkueshëm nga uji

VETIT KIMIKE
KlasëYH-791H
Struktura e polimeritlinear
Përmbajtja S / B%30 / 70
Forca e tërheqjes Mpa≥16
Fortësi, Shore A≥68
Shkalla e rrjedhjes së shkrirjes, g / 10min, 200 ℃ , 5 kg0.1-0.5
25 ℃, 25% Toluene Solucion Viskoziteti mpa.s
Aplikimi kryesorModifikimi i asfaltit Ngjitës tretës


HETIM