EN
Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkt>Stireni Butadiene Blloku i polisterolit të stirenit

SBS (Styrene Butadiene Styrene Block Copolymer) YH-792E (1401E)


PËRSHKRIMI

SBS YH-792E është një elastomer termoplastik jo-i zgjatur me vaj. Polyshtë polimer stiren-butadien-stiren me strukturë molekulare lineare dhe peshë molekulare mesatare. Përmbajtja e stirenit në SBS YH-792E është 40%. Mund të përdoret për të prodhuar lloje të ndryshme ngjitësish, veçanërisht ngjitës të ndjeshëm ndaj presionit, të ndjeshëm ndaj presionit dhe me tretës. Ka karakteristikat e ngjitjes së fortë, jo-toksicitetit dhe pa ndotje të mjedisit.

APLIKIMI

ngjitës

Modifikimi i asfaltit

përzjerë

sealantVETIT KIMIKE
KlasëYH-792E
Struktura e polimeritlinear
Përmbajtja S / B%40 / 60
Forca e tërheqjes Mpa≥6
Fortësi, Shore A≥63
Shkalla e rrjedhjes së shkrirjes, g / 10min, 200 ℃ , 5 kg0.5-5
25 ℃, 25% Toluene Solucion Viskoziteti mpa.s3500-5500
Aplikimi kryesorNgjitës tretës Ngjitës i ndjeshëm ndaj presionit të nxehtë


HETIM