EN
Të gjitha kategoritë
EN

home>Produkt>Kopolimeri bllok i stirenit etilen propilen

SEPS (Styrene Etilen Propilen Styrene Block Copolymer) YH-4053


PËRSHKRIMI

SEPS formohet nga hidrogjenizimi selektiv i stireolit ​​dhe kopolimerit izoprene. Në krahasim me SEBS, elastomeri SEPS ka shpejtësi të shpejtë të thithjes së vajit, viskozitet të ulët sipërfaqësor pas thithjes së vajit, ngurtësi të lartë dhe forcë tërheqëse, deformim të vogël të përhershëm në pushim dhe ngjitje të mirë me materiale të ndryshme polare dhe jo polare.

The combination of SEPS YH-4053 and 4051 and 4052 will show different touch and bonding, and the transparency will not change. SEPS YH-4053 grades can also be used for medical products, TPE granulation and adult products.

APLIKIMI

Food devices

produkte mjeksore

VETIT KIMIKE
KlasëYH-4053
Styrene wt%30
Shkalla e hidrogjenizimit≥98
Fortësia Shore A78
Forca e tërheqjes Mpa≥38
Viskoziteti i Solucionit të Toluenit në 25 ℃, mpa.s5900 (10% , wt
Aplikimi kryesorFood devices
produkte mjeksore


HETIM